Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Balkan Turları

 

Keyifli bir yurt dışı seyahatinin en güzel adresi Balkanlar. Balkan coğrafyasında görebileceğiniz pek çok tarihi, kültürel ve doğal güzellik bulunuyor. Üstelik vizesiz gidebileceğiniz ülkeler ve şehirler mevcut. Gelin hep birlikte hem Balkan ülkelerini hem Balkan turlarını yakından tanıyalım.

 

Balkan turunda görülecek yerler

 

Balkanlar'da keşfedebileceğiniz öyle çok yer var ki! Balkan Turları kapsamında; Bosna Hersek’te; Saraybosna ve Mostar, Hırvatistan’da; Dubrovnik, Split, Zagrep, Makedonya’da; Üsküp, Ohrid ve Manastır, Karadağ’da; Budva ve Kotor, Sırbistan’da; Belgrad, Kosova’da da Prizren en çok ilgi gören ve ziyaret edilen şehirlerdir. Vizesiz olması ve doğal güzellikleri nedeniyle özellikle tercih edilen Balkan Turlarına katıldığınızda, tarihi dokusunu koruyan sokaklar ve evler ile karşılaşacak, Balkan ülkelerinin Türk kültürüne olan benzerlikleri karşısında kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz. Dubrovik'i Cable Car ile gezmek, şehri daha yakından tanıyıp muhteşem manzaranın keyfini çıkarmak, Saraybosna'daki 15. yüzyıldan günümüze uzanan Osmanlı çarşısı Başçarşı'yı ziyaet etmek ve çok daha fazlasını görmek için Prontotour ile Balkan Turları'na katılın. Yurtdışı turları içinde sunmuş olduğu zengin program ve harika coğrafyasıyla Balkan Turları sadece 129€’dan başlayan fiyatlarla.

 

Balkan turlarına ne zaman gidilir?

 

Balkan coğrafyasını her mevsim ayrı bir güzellik olduğunu söyleyebiliriz. Otobüslü veya uçaklı tur seçenekleri ile her mevsim ayrı güzel olan Balkan ülkelerine gezginler daha çok Eylül-Aralık ve Nisan-Temmuz arasında gitmeyi tercih ediyor. Yani aslında bahar ayları ve yaz dönemi ideal tarihler olarak görünüyor. Tabii bir gurme gezisi, bir gastronomi seyahati yapmak istiyorsanız kışın da Balkanlar’ın tadını çıkarabilirsiniz.

 

Vizesiz Balkan Turu

 

Vize gerektirmeden seyahat etmenin rahatlığına varın. Vizesi turlar arasında vizesiz Balkan turları olduğunu unutmayın! Prontotour Balkan Turları ile yepyeni kültürleri keşfetmek için tek ihtiyacınız pasaportunuz. Tüm sıcaklığıyla sizi karşılayacak olan Balkanlar, seyahat edilmesi en keyifli destinasyonlardan biri olmakla birlikte ekonomik olarak da uygundur. Osmanlı izlerini günümüzde yaşamak, etkilerini anlayabilmek ve insanların yaşamlarını gözlemleyebilmek, uzman rehberlerimiz ile çok kapsamlı olacak. Seyahat etmek istediğiniz tarihler aralığında Büyük Balkan Turu veya süreye bağlı olarak daha az ülke gezebileceğiniz turlar her bütçeye uygun seçeneklerle sizi bekliyor!

 

Balkan Turları 2023

 

Yaz aylarını berrak sularda geçirebileceğiniz Halkidiki, doğasıyla büyüleyen Karadağ, plajlarıyla mest eden Hırvatistan... Batı ile doğunun buluşmasını sağlayan Balkanlarda adeta kültür kaynaşmasına şahitlik edeceksiniz. Keşif yaparken ayrıca yaz tatilinizi planlayabileceğiniz birçok ülke bulunmaktadır. Kurban bayramı turları veya uzun hafta sonu seyahatlerinizde Balkanları keşfetmeye ne dersiniz?

 

Prontotour ile Balkan Turlarının Keyfini Çıkar

 

Bulgaristan, Romanya ve Yunanistan gibi yakın coğrafyaları otobüs yolculuğuyla keşfedebileceğiniz gibi daha kapsamlı turlarda uçakla yola çıkıp, diğer ülkelere karayolu ile geçiş sağlayabileceksiniz. Prontotour Balkan Turları zamanınızı en dolu şekilde geçirmeniz amacıyla planlanmıştır. Otobüslü Balkan turları ile gezerken birbirinden farklı kentleri göreceksiniz.

Uzun yıllar Osmanlı egemenliği altında olan Balkan ülkelerinin en cezbedici özelliği ucuz olmasıdır. Vize istemeyen ülkeler kapsamında çok uygun fiyatlara yeme-içme, alışveriş ve yaşam şartları sunulduğundan, Balkan turu bütçenizi yormayacak, dolu dolu seyahat geçirmenizi sağlayacak bir seyahat seçeneğidir.

 

Balkan turunda ne giyilir?

 

Balkanlar’ın iklimi, ülke ve şehirlere göre farklılıklar gösterebiliyor. Güney bölgesi ve Dalmaçya kıyıları Akdeniz iklimi hakim olup, Kuzey ve iç kesimlerde daha kara iklimi kendini gösteriyor. Sahil kesimleri ve adaların iklimi daha yumuşakken, iç kesimler ve dağlık bölgelerde daha sert hava koşulları bulunur. Seyahatiniz sırasında bavulunuzu hazırlarken mevsime ve coğrafi şartlara uygun kıyafetler seçebilirsiniz. Yanınızda sizi yormayacak bir yürüyüş ayakkabısı veya spor ayakkabısı olsun.

 

Dünyaca Ünlü Yapıları Keşfedin!

 

Balkan turu kapsamında Yunanistan'da Atatürk'ün doğduğu evi, Saraybosna'da Mostar Köprüsü'nü, Kotor'un surlarını ve muhteşem doğasını, Makedonya'da Vardar Nehri'ni, Sırbistan'da Cumhuriyet Meydanı'nı, Hırvatistan'da Stradun Caddesi'ni görüp bol bol fotoğraf çekmeyi kim istemez? Her gün yeni bir şehirde uyanmak ve o şehri doyasıya keşfetmek Prontotour ile mümkün. 129€'dan başlayan fiyatlarla satın alın, yolculuğa başlayın!

 

Balkan turu neleri kapsar?

 

Balkan turu paketini aldığınız zaman bu pakette uçak veya otobüslü ulaşım, Türkçe rehberlik hizmeti, transfer, zorunlu seyahat sigortası, konaklama hizmetlerini kapsamaktadır. Dileyen misafirler için ekstra turlar düzenlenmekte, bazı tur paketlere bu ekstra turlar da dahil olabilmektedir.

 

En iyi Balkan turları Prontotour’da

 

Prontotour’da farklı bütçe ve tercihe göre Balkan turu paketleri mevcut. Prontotour’da İzmir çıkışlı balkan turları ve Ankara çıkışlı Balkan Turları da bulunuyor. Bu turlardan bazıları şunlar: Balkan Ekspresi Turu, Adım Adım Balkanlar, Büyük Balkan Turu, Baştan Başa Balkanlar Turu, Balkan Ninnisi Üsküp Ohrid Turu, Balkan Başkentleri Turu, Belgrad Turu, Budva Deniz Tatili Turu, Belgrad Bira Festivali Turu, Balkan Harikası, Budva Turu, Balkan Yarımadası Turu, Balkanda 4 ülke Turu, Saraybosna-Belgrad Turu, Balkan Üçgeni Turu, Saraybosna Turu, Büyük Balkanlar Turu, Balkan İncileri Turu, Büyük Romanya ve Transilvanya Turu, Balkan’da 6 ülke, Baştan Başa Balkanlar Süper Promosyon, Balkan Üçlüsü, Bulgaristan Çarlar Şehrine Büyülü Yolculuk, Grand Balkanlar Turu…

 

Vizesiz Balkan ülkeleri hangileri?

 

Balkanların birçok ülkesine vizesiz gidebildiğinizi biliyor muydunuz? Hatta yakın gelecekte Sırbistan’a kimlik kartınızla giriş yapabileceksiniz. İşte vizesiz gidebileceğiniz Balkan ülkeleri:

Sırbistan

Arnavutluk

Bosna Hersek

Karadağ (Montenegro)

Makedonya

Kosova

 

Balkan turunda hangi ülkeler var?

Tarihi ve kültürel özellikleri yanı sıra gurme lezzetleriyle de öne çıkan Balkan ülkelerini, Balkan turlarıyla keşfedebilirsiniz. Balkan turu ile aynı anda birçok ülke ve şehri görebilme imkanına sahipsiniz. İşte görebileceğiniz Balkan ülkeleri:

Sırbistan

Arnavutluk

Bosna Hersek

Hırvatistan

Slovenya

Karadağ

Makedonya

Kosova

Bulgaristan

Yunanistan

Romanya

 

 

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın