Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.

Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Budva, Balkanların küçük ülkesi Karadağ'ın en güzel sahil kasabalarından birisi ve Doğu Avrupa'nın saklı cennetidir. Adriyatik kıyısında bulunan ve aslen 10 bin nüfuslu küçük ve karakteristik bir Adriyatik kasabası olan Budva'nın bulunduğu alana Budva Rivierası da deniliyor ve bu bölge, Karadağ'ın turizm merkezi olarak biliniyor. Balkan turlarının ve vizesiz turların en önemli destinasyonlarından olan, Adriyatik'in incisi Budva, kesinlikle kaliteli tatil için çok uzaklara gitmekten hoşlanmayanların ilk tercihlerinden olacaktır.

Adriyatik'in 10 bin nüfuslu bu küçük kasabası, sadece deniz ve güneşten ibaret değil. 2.500 yıllık geçmişi ile Budva, Karadağ'ın ve Balkanların en köklü noktalarından biridir ve tarihi dokusu ile de dikkatleri çeker. Budva, Helenistik dönemde de, Roma İmparatorluğu döneminde de bölgenin önemli yerleşim yerlerinden biri olmuştur. Bu bağlamda Eski Şehir merkezi gezilebilir. Eskiyle yeniyi buluşturan ve son derece iyi korunmuş tarihi binalarıyla Budva Eski Şehir Merkezi görülmeye değerdir. Riviera karakterinden kaynaklı, bazı yapılar İtalyan mimarisini de andırmakta ve zaman zaman İtalyan rivierasında geziyormuş hissi uyandırmaktadır. Karakteristik dar sokakları, taş binaları, şehrin her yerinden gözlemlenebilen muhteşem deniz ve doğa manzarası ile tipik bir Adriyatik destinasyonu olan Budva, Karadağ turları içinde özel bir yere oturuyor.

Budva'da gezilebilecek yerler arasında Budva Kalesi ve Budva şehir surları başı çekiyor. Söylendiğine göre şehrin en güzel manzarasını kalede bulmak mümkün. Ayrıca kale içi çeşitli restoran ve kafelerle bezeli olduğundan, soluklanmak için de son derece uygun bir destinasyon olma özelliğine sahiptir. Öte yandan Budva surları da mükemmel deniz manzarası ile misafirlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Budva ayrıca Podmaine Manastırı ya da Rustovo Manastırı gibi pek çok tarihi eser de barındırmakta ve doğal güzellikleri ile dikkatleri çekmektedir. Yıllanmış zeytin ağaçları, birer cennet köşesini andıran plajları ve şirin kafeleri ile Karadağ'ın bir masal diyarını andıran kasabası Budva, görülmeyi hak ediyor. 

Renkli gece hayatı ile de bilinen Budva, dileyenlere sakin bir doğa tatili de vaad ediyor. Sveti Stefen Adası, Budva'ya bir tombolo (adayla anakarayı birbirine bağlayan ince uzun kumsal alan) ile bağlı enfes bir doğa harikasıdır. Ayrıca özellikle 60'lı ve 70'li yıllarda pek çok dünya starının gözde destinasyonlarından birisi olmuş ve her zaman dikkatleri üstünde toplamış, mimarisiyle de dikkat çeken bir noktadır.

Budva'nın bir diğer önemli lokasyonu da kuşkusuz Etnografya Müzesidir. Müze, eshi şehrin tam merkezine konuçlanmış, genç bir müzedir. Budva'nın kendisi her ne kadar 2500 yaşında olsa da, Etnografya Müzesi henüz 20'li yaşlarında genç bir müzedir. Ancak içerik olarak sayısız önemli eser barındırmaktadır. Helenistik ve Roma döneminden kalma mücevherler, vazolar, antik kap ve kacaklar, cam ve kil kaplar, hatta gümüş kaplar görülmeyi bekliyorlar. Müzedeki eserler hem Akdeniz kültüründen, hem Roma döneminden izler taşıyorlar. Ayrıca antik Budva'da yaşam konusunda da bilgiler içeriyorlar.

 

Vizesiz Ekonomik Budva Turu

Yakın ve kaliteli tatil arayanlar için Yunanistan turları ya da İngiltere turlarının yanı sıra, Budva turları da uygun fiyatlı tatil seçeneği sunmaktadır. 3 gece Budva turu ya da 4 gece 5 gün Budva turu, bol bol serbest zaman ve ekstra turlarla bu güzide tatil cennetinin görülmesi gereken her yerini kapsamaktadır.

Budva, Adriyatik Denizinin kıyısında, Helenistik dönemden Osmanlı dönemine uzanan zengin geçmişi ve enfes kumsalları ile sizleri bekliyor. Tarihle doğanın, pırıl pırıl ve masmavi bir denizle enfes lezzetlerin bir birine geçtiği bu küçük şehir, anlatılmaz yaşanır.

 

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın