Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.

Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Likya Turu

Akdeniz'in bakir koylarının yamaçlarına uzanan Likya Uygarlığı, Antik tarihin izlerini sürebileceğiniz en popüler turlara ev sahipliği yapıyor. Likya, adını Apollon'dan alan gerçek bir “Işık Ülkesi”. Teke Yarımadası'nda yer alan bölge, her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Tarih ve doğa meraklıları Akdeniz’in tertemiz sularına dalmak için yaz aylarında Likya’da buluşuyor. Likya'ya duyulan bu ilginin kaynağı ise sadece yeşil doğası ve tertemiz denizleriyle sınırlı değil. Likya turu, aynı zamanda Batık Şehir olarak bilinen bölgenin günümüze ulaşan antik yapılarına da ışık tutuyor. Xantos, Tlos, Olimpos, Patara, Simena ve Myra kentlerine uzanan Likya turu, misafirlerini önce Göcek ve Dalyan arasında bir tekne turuna davet ediyor. Sazlıklar arasından panoramik manzaraların izlendiği, Caretta-Caretta kaplumbağaları eşliğinde yüzme molalarının verildiği turda sizi eşsiz bir doğa yürüyüşü bekliyor. Turu programı 4 gece 5 günlük bir organizasyonu kapsıyor. Bu süre içinde en güzel koyları, tarihi yapıları, dünyanın en güzel yürüyüş rotalarından biri olan Likya Yolu'nu keşfe çıkabilirsiniz. Tur boyunca her gün yapacağınız tekne turları ile bölgenin en gözde turistik mekanlarını keşfedebilir, Antik Likya Uygarlığı'nın ev sahibi olan bölgede serüven dolu bir gezi yapabilirsiniz. UNESCO Dünya Mirasları listesine adını yazdıran Letoon Bölgesi'nde ve ünlü Şövalye Adası'nda kendinizi bir zaman tünelinde hissedebilirsiniz.


Likya Turu Programında İlk Durak Caretta-Caretta'lar

Likya turu en güzel yüzme molalarının verildiği yolculuğuna Dalyan'da başlıyor. Dalyan'a ulaşım, uçaklı Likya turu yapacaklar için İstanbul'dan havalanan Dalaman uçağının inişi ve ardından özel araçlarla sağlanıyor. Dalaman ve Ortaca güzergahında sizi Karia Uygarlığı’nın en önemli kentlerinden biri olan Kaunos Antik Kenti selamlıyor. Balık kapanlarıyla adını duyuran Dalyan Kasabası ise günün ilk tekne turu için başlangıç noktası. Kaunos Kral Kaya Mezarlarını görebileceğiniz tekne turu sizi önce İztuzu Plajı'na götürüyor. Caretta-Caretta Kaplumbağaları'nın en ünlü üreme alanı olan plajda verilen yüzme molası, bu zamana kadar yaptığınız tatillerden farklı bir maceranın içinde olduğunuzu hissettiriyor. İztuzu'nun berrak denizindeki yüzme molasının ardından rota Göcek'e çevriliyor. Fethiye Körfezi'ndeki bu saklı cennet, gezginleri sıcakkanlı belde halkıyla buluşturuyor. Göcek’te marinaların güzelliği ile tarihi yapıların eşlik ettiği sahilde bir yürüyüş yapabilirsiniz. Göcek'ten sonra Likya turu, en güzel fotoğraf karelerini yakalayabileceğiniz Katrancı Koyu ile devam ediyor. Ünlü Likya Yolu'nda bir yürüyüş öncesi dinlenme zamanı geldiğinde, bölgenin taze deniz mahsullerinin ve yerel lezzetlerinin tadına varabileceğiniz akşam yemeği ile Likya turu ilk gününü tamamlıyor.

Dünyanın En Güzel Yürüyüş Rotası Likya Yolu Turunda

Fethiye'den Antalya'ya kadar uzanan ünlü Likya Yolu, dünyanın en iyi uzun mesafeli yürüyüş rotaları arasında yer alıyor. Likya Yolu turu gezisinde 540 kilometrelik yol üzerindeki ilk durak ise Kelebekler Vadisi. Fethiye’nin en çarpıcı manzarasını sunan Kelebekler Vadisi, milyarlarca kelebeğin aynı anda havalandığı sıra dışı bir doğa harikası. Vadi, 1. Dereceden doğal SİT alanı statüsünde ve yapılaşmaya kapalı. Böylece kelebekler vadideki ağaçları, çalılıkları adeta bir örtü gibi örtüyor. İlk bakışta doğal yapının bir parçası gibi görünen farklı türdeki kelebekler bir ses ya da hareket ile bir anda havalanıyor. Ölüdeniz'den kalkan tekne denize açıldığında işte ünlü Tiger Kelebekleri artık görüş alanınıza giriyor. Bu tekne turu ile Likya turu için vazgeçilmez olan en ünlü koylarda yüzmenin huzurunu yaşayabilirsiniz. St. Nicholas Adası, Camel Beach ve Akvaryum Koyu denizin yüzeyinden derinlikleri görebileceğiniz tertemiz sularıyla sizi karşılıyor. Akdeniz güneşiyle ısınacağınız, bölgenin en ünlü koylarında geçen saatlerin ardından, Likya turu sizi Kayaköy sokaklarında bir geziye çıkarıyor. 5 bin yıllık tarihi ile Kayaköy yürüyüşünde, eski Rum mimarisi ve 1920'li yılların atmosferini hissedebilirsiniz.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın