Peşin Fiyatına 18 Ayda Ödeme Fırsatı Yurt içi tur, otel ve uçak biletinde 15 taksit + 3 ay sonra ödeme
  • Ziraat Bankası
  • Yapı Kredi
Taksit Seçenekleri
Nereye
Destinasyon veya tema yazabilir veya boş bırakıp tüm seçenekleri görebilirsiniz.
Nereye gideceğinize karar veremediniz mi?
Her yeri aramak için buraya tıklayın
AraDeğiştir
Sıralama
Önerdiklerimiz
Fiyata Göre
Tarihe Göre
Yıldıza Göre
Fiyat
Fiyat Aralığı
Uygula
Tarih & Süre
Süre
Tarih
Uygula
Uçak
Uçak
Uygula
Sırala
Fiyat Aralığı
Tarih & Süre
Uçak
Üzgünüz aradığınız tarihlerde turumuz yok. Diğer tarih alternatiflerini getirdik. Dilerseniz buradan devam edebilirsiniz.
Benzer Turlar
{{ this.ImagePath }}
{{ this.DiscountText }}
{{ this.DestinationStateText }}

{{ this.PackageName }}

- {{ this.DayNightString }}
{{ this.KalkisBolgesi }}

{{ this.CityList }}{{ this.PackageExplanation }}

{{ this.Quota }}
{{ this.StartDate }} {{ this.EndDate }}
  • Alternatifler yükleniyor
Nereden
{{ this.FromStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
Başlangıç Tarihi
{{ this.DateStr }}
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.NightStr }} Gece
  • Alternatifler yükleniyor
{{ this.TransportDetail }}
{{ this.ClassStyle }}
{{ this.ClassName }}
{{ this.HotelSelectClass }}
Daha fazla
göster

Mısır Turları

Prontotour’un uygun fiyatlı ekonomik Mısır Turları ile bütçenize uygun bir tatil yapabilirsiniz. Mısır turu almak için bu avantajlı fiyatları kaçırmayın. Prontotour’un internet sitesinden Mısır turlarının detaylarını ve kampanyaları görebilir en ucuz turlar için fırsatları yakalayabilirsiniz. Erken rezervasyon dönemi de Mısır turlarını bütçe dostu fiyatlarla alabilirsiniz. Prontotour’dan her zaman erken alan kazanır.

 

Nil nehri kıyısında yer alan Mısır’da çöl iklimi hakimdir. Çöl ikliminin etkisi içerilere doğru daha çok hissedilir. Denize yakın yerlerde Akdeniz güneşini ve ılıman iklim koşullarını görebilirsiniz. Yazın oldukça sıcak olan resort bölgeleri deniz, kum, güneş tatili için ideal seçenekler sunuyor. Sonbahar ve İlkbahar ılıman, yazın kurak, kış mevsimi ise çok fazla olmasa da yağışlı geçiyor. Nisan ayı başından neredeyse Kasım ayına kadar uzun bir turizm sezonu var. Prontotour’un Mısır Turları size cazip keşif fırsatları sunuyor.

 

Mısır turu almak isteyenler için paket tur fiyatları gideceğiniz tarihe, kontenjan ve yoğunluk durumuna göre değişkenlik gösterebilmektedir. Tura dahil olan hizmetler dışında ücretli olarak düzenlenen ekstra turlar ile pek çok tarihi ve kültürel zenginliği keşfedebilirsiniz. Uygun fiyatlı seyahat etmek için Prontotour’un avantajlı tur paketlerinden yararlanabilirsiniz. 

 

Mısır’da Balayı Turları

Yeni evlenen çiftlerin en büyük hayali unutulmaz bir balayı tatili deneyimi yaşamak. Hayalinizdeki balayı turunu Prontotour’un balayı turları ile ulaşabilirsiniz. Mısır da balayı yapmak isteyen çiftlerin en çok tercih ettiği tatil rotaları arasında yer alıyor. Hem tarihe dokunmak hem deniz keyfi yaşamak için yeni evlenen çiftlerin en çok tercih ettiği yerler arasında. Bu harika balayı deneyimi için siz de Mısır Turlarının tur detaylarını inceleyebilirsiniz. İkinci balayı yaşamak isteyenler veya otel tatili yaptıktan sonra bir de kültür turu ile bunu taçlandrmayı arzulayanlar için Mısır turu ilginç ve farklı bir deneyim olacaktır. Erken rezervasyon dönemi fırsatlarını kullanarak da balayı turlarınızı ayırabilirsiniz.

 

Mısır’da Gezilecek Yerler

Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden olan Kuzey Afrika ülkesi Mısır’ın tarihi M.Ö. 5000 yılına dayanır. Firavunlar döneminde inşa edilen ve dünyanın yedi harikasından ilki olan Keops Piramidi de bu döneme ait bir yapıdır. Piramitlerin inşasında kullanılan dev taş blokların taşınması, hesaplarının “pi” sayısına uygun olması ve piramitlerin en ücra noktalarının aydınlatılması gibi sırlar hala çözülememiştir. Neredeyse tüm gezginler Mısır Piramitlerini görmeden, fotoğraf çekmeden dönmüyorlar. Mısır’da piramit turu yapmak Mısır seyahatinizin en unutulmaz anı için oldukça önem taşıyor. Rehberiniz eşliğinde yapacağınız Piramit turu size unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Piramit turları ile gerçek Mısır’ı ve Mısır tarihini yakından tanıyacak, adeta bir film platosunda gibi hissedeceksiniz. 

 

Yapılışları ayrı bir sır olan, rüzgârın tesiriyle çeşitli hayvan şekilleri alan sfenksler de görenleri hayrete düşürür. Mısır’da yapacağınız bir sfenks turu da Mısır tatilini unutulmazlara arasına yazdıracak. Sfenks Turları ile çok gezen mi çok okuyan mı bilir diyenlere güzel bir cavap vermiş olacaksınız. Tüm bu zenginlikleri ile Mısır seyahati, turistik açıdan oldukça merak uyandıran rotalar arasında yer alıyor.

 

Mısır tarihi, coğrafyası, kültürel özellikleri, tarihi zenginlikleri, 3 büyük dinin önemli ibadethaneleri ve Osmanlı eserleri ile her türden beğeniye ve ilgiye sahip gezginlerin benzersiz deneyimler yaşayabileceği bir ülkedir. Kısaca bölgelerin sahip olduğu zenginlikler:

 

Kahire; Piramitler, dünyanın en önemli müzeleri, Hıristiyanlık ve Musevilik tarihinin en önemli eserlerinden bir kısmı, çok önemli İslami ve Osmanlı eserleri, Nil Nehri, Khan el Khalil-i Çarşısı, çok hareketli şehir hayatı, Mısır mutfağının en güzel özelliklerini sunan restoranlar, çok renkli gece hayatı, İskenderiye’yi günübirlik ziyaret etme imkanı ve çok daha fazlası…

 

İskenderiye; Greco Roman eserleri, Osmanlı ve İslami eserler, Akdeniz kıyıları, muhteşem deniz ürünleri, hareketli ve renkli bir şehir hayatına şahit olabilirsiniz.

 

Sharm el Sheikh; Dünyanın en güzel denizlerinden birisi olan ve rengarenk canlıları ile herkesi büyüleyen Kızıldeniz, Sina Dağları ve Sina Çölü’nün benzersiz manzaraları ve burada yaşayan insanların ilginç kültürleri, her mevsim uygun iklimi, muhteşem deniz ürünleri, çok hareketli gece hayatı, her bütçeye ve ihtiyaca uygun çok sayıda otel, çok çeşitli spor ve aktivite turizmi imkanları, 

Kahire, Ürdün ve İsrail’i günübirlik ziyaret etme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Hurghada; Dünyanın en güzel denizlerinden birisi olan ve rengarenk canlıları ile herkesi büyüleyen Kızıldeniz, çölün benzersiz manzaraları ve burada yaşayan insanların ilginç kültürleri, her mevsim uygun iklimi, muhteşem deniz ürünleri, çok hareketli gece hayatı, her bütçeye ve ihtiyaca uygun çok sayıda otel, çok çeşitli spor ve aktivite turizmi imkanları, Kahire ve Luksor’u günübirlik ziyaret etme imkanına sahip olabilirsiniz.

 

Luksor-Asvan; Nil’in doyumsuz manzaraları, Firavunlar Döneminin en önemli eserleri, renkli Nubian halkı ve benzersiz kültürleri, muhteşem doğa manzaraları, balon gezisi ve çok daha fazlası…

 

Mısır’a Ne Zaman Gidilir?

Mısır’da step iklimi hâkim olduğu için yıl boyunca az yağış görülür. Ülkede yıllık ortalama sıcaklık 27°C civarındadır. Yaz aylarında nadiren 40°C‘nin üzerine çıkan sıcaklıklar kışın 14-22°C arasında değişir. Mısır’ı ziyaret etmek için iklim açısından uygun olarak düşünülebilecek aylar havanın aşırı sıcak ve kuru olmadığı ekim ve şubat ayları arasıdır. Ancak uygun fiyatlı Mısır turu almak için erken rezervasyon yaptırmanızı tavsiye ederiz. Prontotour’un bol seçenekli, tarih alternatifli Mısır Turlarını kaçırmayın. Deneyimli rehberler eşliğinde Mısır turu yapmanın tam zamanı!

Mısır’dan Ne Hediye Alınır? 

Mısır’da papirüsten yöresel baharatlara, tekstil ürünlerinden halılara kadar birçok özgün hediyelik eşya bulabilirsiniz. Sevdiklerinize el yapımı takılar, deri eşyalar, parfümler, Mısır halıları, Orta Doğu baharatları ve piramit bibloları bulabilirsiniz.

Mısır’da Dalış Turları

Dünyanın en güzel dalış rotaları arasında yer alan Kızıldeniz size inanılmaz bir dalış deneyimi sunuyor. Mısır tatili yapacak olanlar Kızıldeniz’e dalarak yer altı güzelliklerini ve rengarenk balık ve bitki çeşitliliğini yakından görebilir. Sina Yarımadası’nda bulunan Sharm El-Sheikh turları esnasında gidilecek yerler arasında Na’ama ve El Maya koyları Sharm El-Sheikh turu yapanların keşfedebileceği akvaryum renkliliğinde güzellikler barındırıyor. Deniz kaplumbağaları, mercan resifleri, Napolyon balıkları görebileceğiniz bazı güzellikler araısnda. Dahab Köyü veya kanyonunda 30 metrelik dalışlar yapabilirsiniz. Hurgada’ya yakın bir noktada bulunan mercan yönünden zengin Safaga da Mısır’daki bir başka dalış noktası olarak öne çıkıyor.

Mısır’a Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

·       Mısır’a gitmeden önce ülkenin vize gerekliliklerini incelemenizde fayda var.

·       Şehir içinde taksi kullanmanız gerektiğinde taksicilerle önceden pazarlık yapmanız faydalı olacaktır. 

·       Mısır toplumunun büyük bir çoğunluğu Müslüman olduğundan toplumsal yaşam da İslam inancına göre şekillenir.  

·       Mısır’da alışverişte pazarlık yapılabilir. Özellikle pazarlarda ürün satın almadan önce muhakkak pazarlık yapmanızı tavsiye ederiz. 

·       Mısır’da bazı ören yerleri ve müzelere girişte ekstra ücret alınabilmektedir.

+ Devamını Oku
Talep Formu
Bizi Arayın